5 webov, ktoré by mal poznať každý cestovateľ

posted in: Blog 0

Blíži sa leto a to si tradične spájame s rôznymi dovolenkami a výletmi. Slnko príjemne hreje, vo vzduchu cítiť dobrodružstvo. Prišiel čas uspokojiť cestovateľskú horúčku!

Niekto nechá všetko v réžii cestovnej kancelárie, iný si zas dovolenku naplánuje od A po Z. Ak patríte k tým inicatívnejším, ktorí majú radi všetko pod kontrolou, čítajte ďalej. Predstavíme vám užitočné weby, zacielené na cestovateľských nadšencov. A využívať ich môžete, samozrejme, po celý rok, nielen v letných mesiacoch…

Výhodné a lacné letenky

Predtým, než si konkrétnu destináciu začneme užívať, sa na miesto musíme nejako dopraviť. Peši to zvyčajne býva ďaleko a sedieť dlhé hodiny za volantom sa chce málokomu. Autobusy a vlaky sú síce fajn, ale prečo nevyužiť najkomfortnejší spôsob dopravy – letecký?

S patričným know-how dnes dokážete kúpiť letenky naozaj za babku. A to prakticky kamkoľvek na svete.

Pelikan.sk

Veľmi užitočným v tomto ohľade je web pelikan.sk. Zadáte vhodnú odletovú a cieľovú destináciu, vyberiete si vyhovujúci termín a hurá do balenia. Jednoduché ako facka.

Ešte sami neviete, kam vás to ťahá? Nevadí, možno to zistíte pri prezeraní akciových leteniek, pričom najlacnejšie z nich sú za smiešnych pár desiatok eur. Do Paríža aj Dillí. Na Malorku či Miami.

K dispozícií máte tiež dovolenkové balíčky, v cene s letenkou a hotelom, prípadne stravou a transferom. Ponuka je naozaj široká, stačí si vybrať. Najlepšou vizitkou kvalít tejto slovenskej služby je skutočnosť, že ju využil už takmer milión spokojných zákazníkov.

JetRadar

Táto stránka je ako Google pre letenky. JetRadar vám na základe vašich požiadaviek (destinácia, dátum, počet osôb) vyhľadá ponuku lístkov od rôznych aerolínií. Výsledky si následne viete prehľadne filtrovať na základe ceny. Nezáleží, kam chcete vycestovať. Či vám srdce baží po piesočnatých plážach, alebo túžite spoznávať historické pamiatky, JetRadar vám letenku spoľahlivo nájde.

Web je dostupný v hlavných svetových jazykoch, nechýbajú ani nemčina či taliančina. Šikovná je tiež mobilná aplikácia, s ktorou máte prehľad o výhodných letenkách vždy a všade.

Pohodlné ubytovanie na úrovni

Ak neplánujete spať pod holým nebom, určite sa vám zíde aj nejaký nástroj, pomocou ktorého nájdete lacné ubytovanie.

Booking.com

Hotel, hostel, ubytovňa, apartmán či vilka. Ak to existuje a dá sa to prenajať, booking.com vám to nájde. Vy si jednoducho vyberiete vyhovujúci dátum a o zvyšok sa postarajú digitálni škriatkovia v zákulisí tohto webu. V ponuke sa nachádza viac než milión ubytovacích zariadení po celom svete. Za bezkonkurenčné ceny. Výsledky vyhľadávania sú dostupné v 43 jazykoch, vrátane slovenčiny. Potenciálni záujemcovia určite ocenia recenzie a hodnotenia zariadení od ostatných cestovateľov. Viete teda, do čoho idete.

HotelsCombined

Ak si potrpíte na vysoký kvalitatívny štandard a v inom než hoteli sa nevyspíte, tento web je vám šitý na mieru. Portál HotelsCombined ponúka porovnanie výsledkov vyhľadávania z najväčších internetových databáz hotelov, čiže nemusíte manuálne preklikávať každú stránku. Rýchlo, prehľadne a so všetkými podstatnými údajmi – cenou, kapacitou a dostupnými službami. Nechýba rebríček hodnotení jednotlivých hotelov od ďalších užívateľov. Populárna je tiež aplikácia pre mobilné zariadenia, najmä u ľudí, ktorí sú často na cestách.

Prenájom auta

Prepravovať sa po krajine môžete využitím dopravných spoločností, alebo si jednoducho prenajmete auto. Sami si teda môžete určiť, kedy a kam sa vydáte. A za lacný peniaz.

Rentalcars.com

Stránka rentalcars.com je najväčšou online databázou požičovní áut. Vyhľadávajte v ponuke viac než 800 spoločností naprieč 163 krajinami z celého sveta. Z pohodlia domova si dokážete prenajať a zaplatiť vozidlo podľa vášho výberu a vo vami zvolenom termíne. Následne si ho už iba v dovolenkovej destinácií vyzdvihnete a cesty sú vaše. Nemusíte sa obávať žiadnych zbytočných poplatkov a komplikácií, všetky podmienky sú transparentne dané. Navyše, viac než tri milióny užívateľov služby už ohodnotili jednotlivé spoločnosti a vy si môžete vybrať len to najlepšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *