Cestujeme do Španielska

Španielsko leží na Pyrenejskom polostrove. Najvyšším bodom a zároveň pohorím je Sierra Nevada. Najvyšším vrchom je Mulhacén (3478 m.n.m). Španielsko má niekoľko rôznych podnebí. Pre sever je charakteristická vlhkosť. Pre centrálnu časť je typická kontinentálna klíma s veľmi horúcim letom, kedy teploty stúpajú až nad 35 °C.

Ak plánujete dovolenku v Španielsku, postačí vám pas alebo občiansky preukaz. V Španielsku môžu prebývať študenti, dôchodcovia a pod. (neaktívni občania). Ak tam však chcete pracovať, musíte požiadať o povolenie a pracovné vízum.

Medzi najzaujímavejšie oblasti Španielska patrí nepochybne Barcelona. Je to domov najmodernejšej architektúry a bujarého nočného života. V meste môžete obdivovať pamiatky Gaudiího, alebo sa vyhrievať na krásnych slnečných plážach. V noci odporúčame navštíviť hlavne vintage coctail bary, ktoré sú pre Barcelonu typické.

Medzi najkrajšie a najnavštevovanejšie pláže patria Playa de Bayas, Playa de Mataro či Cala de Algaiarens. Pláže sú krásne upravené a pozdĺž nich sa tiahnu krásne lesy, ktoré su pre Španielsko typické.

Čo sa týka leteckej dopravy, tak lety sú prispôsobené tak, aby ste sa dostali do všetkých hlavných miest. Najznámejšie letiská sú Bajaras (Madrid) a El Prat (Barcelona).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *