10 najkrajších pláží sveta

posted in: Blog 0

Len tak si vylihovať na pláži, ďaleko od všetkých starostí, vyhrievať sa na slniečku a po ruke niečo chladené. Letná idylka? Samozrejme! Raz darmo, na pláži je hej. Hlavne ak patrí medzi tie najkrajšie na svete. Dnes vám ich predstavíme rovno desať.

Ipanema, Rio de Janeiro, Brazília

O čosi menej slávnejšia než Copacabana, ale v súčasnosti oveľa populárnejšia. Táto piesková pláž s nádhernou azúrovou vodou je vyhľadávaná ako priaznivcami vodných športov, tak rodinami s deťmi. Za chrbtom tu máte panorámu mesta a kopce, ktoré miestu dodávajú exotický nádych. Nehovoriac o nespočetnom množstve plážových barov a reštaurácii. Na Ipaneme to žije.

Skrytá pláž, ostrov Marieta, Mexiko

Ako už názov napovedá, pri hľadaní tejto pláže sa trošku zapotíte. Nachádza sa totiž pod zemou, vo veľkom kráteri. Ten údajne vznikol pri testovaní bomby mexickou vládou. Nájdete tu kľud a romantickú idylku. A priznajme si, kto sa môže pochváliť že bol na pláži pod zemou?

Bora Bora, Francúzska Polynézia

Tento ostrov ponúka viacero pláží, z nich najpopulárnejšia u turistov je Matira. Tyrkysová voda, biely piesok, palmy – no skrátka raj. More tu má teplotu 26-29C po celý rok. Idylka na pohľadanie. Navyše, každá fotografia, ktorú tu zhotovíte, bude vyzerať ako pohľadnica!

Ko Kradan, Thajsko

Krajina je známa množstvom krásnych pláží, táto je z tých relatívne menej frekventovaných. Nádherná zelená príroda všade vôkol a piesková pláž s krištáľovo čistou vodou. Okrem nerušeného vylihovania si užijete tiež potápanie a jazdu kajakom, pri ktorej môžete obdivovať krásnu panenskú prírodu.

Varadero, Kuba

Zhruba milión návštevníkov ročne zavíta na túto pláž. Nečudo – krásne sypký piesok, azúrové more, slamené slnečníky, vôňa rumu a cigár, kubánska salsa. Atmosféra ako z nejakého filmu. Široko ďaleko pred sebou neuvidíte nič, iba nádhernú morskú diaľavu.

The Baths, Britské Panenské ostrovy

Nádherná pláž posiata mohutnými skalami, na ktorých sa turisti s obľubou fotografujú. Ide o jednu z najkrajších lokalít v Karibiku. Biely piesok, tyrkysová voda, fotogenická scenéria, to všetko tu nájdete. Bonusom sú mnohofarebné rybičky, plávajúce blízko pobrežia.

Cala Gonone, Sardínia, Taliansko

Aj Európa má v tomto zozname zástupcu. Na talianskej Sardínii nie je vôbec náročné nájsť krásnu pláž, táto však uchváti návštevníkov krásnou prírodnou scenériou. Z vody sa tu dvíhajú majestátne útesy, ktoré robia vskutku fotogenickú kulisu. Pieskovo-kamenistá pláž ponúka mierny vstup do krištáľovo čistej vody.

Tekek, ostrov Tioman, Malajzia

Ďalšia pláž ako z pohľadnice. Palmy, biely piesok, azúrová voda. Navyše lokalita nie je až taká známa, čo znamená, že si tu človek užije pokoja. Po večeroch sa na piesku usporadúvajú rôzne spoločenské udalosti, ako BBQ párty.

Waikiki, Havaj, Spojené štáty americké

Táto ikonická pláž na zozname nesmie chýbať. Ak ste niekedy videli film, prípadne seriál zasadený na jednom z havajských ostrovov, s najväčšou pravdepodobnosťou sa v ňom objavila aj Waikiki. O tejto krásnej piesočnatej pláži posiatej palmami spieva dokonca aj Peter Nagy a to už je reklama ako bič!

Anse Source d’Argent, Seychely

Krásna pláž, patrí dokonca medzi najfotografovanejšie na svete. Je to vďaka bielemu piesku, vysokým palmám, priezračnej vode a nádherným skalným formáciám na pobreží. Ide navyše o miesto, kde žije posledných asi 100 jedincov vzácneho druhu vtáka – muchárika seychelského – na svete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *